Wędrówka
nr 2019/5

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Wrzesień to czas na powrót do szkoły. Przyszedł czas, kiedy na zewnątrz jest coraz chłodniej i wieczory są coraz krótsze. Naturalne jest, że więcej czasu będziecie spędzać przy zadaniach z matematyki niż na grze w piłkę. Gdy będziecie skupiać się na skomplikowanych zadaniach arytmetycznych, pamiętajcie, że Pan Bóg również lubi liczby. Pan zostawił w Biblii wiele dowodów na to, że dodawanie, odejmowanie, dzielenie i mnożenie nie jest Mu obce. 

W piątym numerze Wędrówki” chcemy zaciekawić Was tym, co mogą oznaczać liczby, które pojawiają się na kartach Pisma Świętego. Jest ich całkiem sporo. Możecie spodziewać się wielu odwołań do ksiąg prorockich, takich jak Księga Objawienia lub Księga Daniela. Chcemy zachęcić Was do zgłębiania trudnych tematów. Wiemy, że mając na co dzień sporo obowiązków, konieczność zajęcia się szkołą lub pomagania rodzicom, nie jest prostym znaleźć czas na zastanawianie się nad nieoczywistymi tematami. Pamiętajcie jednak, że Pan Bóg obiecał błogosławić tym, którzy będą zgłębiali Jego Pismo. 

To, że poniższy numer przeznaczony jest zagadnieniom symbolicznym, nie znaczy, że zapomnieliśmy o życiowym przekazie, z którego można korzystać na bieżąco. Wierzymy, że chcąc być naśladowcą Pańskim, należy skupiać się zarówno na tematach trudnych, teologicznych, doktrynalnych, jak i na nauce moralnej, życiowej. 

Życzymy Wam błogosławieństwa Bożego wypływającego z czytania i zastanawiania się nad tematami biblijnymi.