Na Straży
nr 2005/1

Braterstwo w Indiach w rejonie uderzenia tsunami

W ostatnich dniach mijającego roku 2004 nasza uwaga skupiona była na tragicznych wydarzeniach w Azji południowo-wschodniej. Ogromna fala wywołana trzęsieniem ziemi w ciągu kilku porannych minut niedzieli 26 grudnia pochłonęła około 160 tysięcy istnień ludzkich i dorobek życia milionów ludzi. W tym szczególnym czasie myślimy również o naszych braciach w Indiach, którzy znaleźli się w rejonie katastrofy. Braterstwo Kumar i Thelma Udhaya napisali list do braterstwa w Stanach Zjednoczonych, którego treść pragniemy przekazać również naszym czytelnikom.

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie!

Przesyłamy Wam serdeczne pozdrowienia w kosztownym imieniu Jezusa, naszego Mistrza i Zbawiciela.

Otrzymaliśmy wiele listów wyrażających troskę o losy naszych braci w obszarze uderzenia Tsunami w Indiach. Dziękujemy za ten przejaw Waszej troski o braci w Indiach. Dzięki łasce Bożej nikomu z nas nic się nie stało.

W niedzielę, 26 grudnia, w naszej miejscowości poczuliśmy lekkie wstrząsy, a następnie z telewizji dowiedzieliśmy się, że to było trzęsienie ziemi. Jednak dopiero po dwóch godzinach, gdy zakończyliśmy nasze poranne tygodniowe nabożeństwo, odebraliśmy telefony donoszące, że tsunami uderzyło w tereny nabrzeżne. Byliśmy wystraszeni, ponieważ większość naszego braterstwa na tym terenie mieszka nie dalej jak milę od wybrzeża. Gdy odwiedziliśmy naszych braci jeszcze tego samego dnia, mogliśmy się przekonać, że nikomu nic się nie stało i że zabójcza fala nikogo z nich nie dotknęła. Jesteśmy za to wdzięczni Bogu i oddajemy Mu chwałę, ale jednocześnie z wielkim smutkiem musimy donieść Wam, że wiele dzieci i wielu rodziców zostało zmytych przez tsunami w rybackiej osadzie, do której za pomocą naszej organizacji Badaczy Pisma Świętego w ubiegłym roku dostarczaliśmy pewną pomoc humanitarną w postaci podręczników szkolnych, zeszytów, ubrań i żywności, głosząc przy tym naszą prawdę. Brat Larry fotografował niektóre z tych miejsc. Teraz chcielibyśmy pomóc ofiarom za pośrednictwem naszej organizacji BSA Trust.

Pamiętajcie o nas w Waszych modlitwach o Bożą Opatrzność.

Przepraszamy, że nasza odpowiedź jest nieco spóźniona, ale byliśmy w podróży pielgrzymiej do Trichy od 27 grudnia do 2 stycznia, w czasie której zorganizowaliśmy wiele zgromadzeń między badaczami Pisma Świętego, a także wśród katolików na wioskach w okolicach Trichy, naszego miejsca urodzenia.

Z wyrazami bratniej miłości
Kumar i Thelma

R- ( r.)
„Straż” / str.