Wędrówka
nr 2020/5

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy.

Trzymacie w rękach już piąty numer naszego wspólnego czasopisma, co oznacza, że wakacje się już skończyły i czas wracać do szkolnych obowiązków. Minione wakacje były zupełnie inne niż poprzednie do których byliśmy przyzwyczajeni. Inne? Tak, ponieważ nie odbył się ani jeden kurs w takiej formie do której przez lata byliśmy przyzwyczajeni my, nasi rodzice a nawet dziadkowie. Do tej pory mogliśmy zjechać się z różnych części Polski a czasem i świata, usiąść obok siebie, uścisnąć dłoń, przytulić się i cieszyć swoją obecnością przy śpiewie, czytaniu Bożego listu, grze w piłkę czy przy kiełbasce z ogniska. To przecież jest społeczność, zacieśnianie więzi przy wspólnym spędzaniu czasu. Czy brakuje nam tego? Czy pragniemy aby za rok ta sytuacja się zmieniła i znów moglibyśmy wrócić do tego co do tej pory było dla nas oczywistością? Jeśli tak, to módlmy się o to do naszego Ojca, niech wspomni na intencje naszych serc. Jeśli zaś nie pragniemy powrotu do wspólnych braterskich chwil, powinno być to dla nas ostrzegawczym znakiem, że być może coś innego przysłoniło nam Boże wartości.

 

Aktualny numer Wędrówki za Panem poświęcony jest historii pod różnym kątem. To właśnie historia tworzy naszą tożsamość. My Polacy o historii wiemy dość dużo, bo nasz naród przeszedł wiele trudnych chwil, lecz My naśladowcy naszego drogiego Pana, o historii powinniśmy wiedzieć bardzo dużo, ponieważ historia świata zapisana jest właśnie na kartach tej księgi. Opisana jest przeszłość, teraźniejszość, jak – co jest niesamowite- przyszłość! Poruszamy temat reformacji, która była znamiennym punktem zwrotnym w chrześcijaństwie, możemy poczytać także przemyślenia na temat doświadczeń Pańskiej oblubienicy teraz, w obecnym czasie.  Możemy przeczytać także interesujące spojrzenie na homoseksualizm pod kątem medycznym. Artykuł ten zawiera ważne lekcje, gdyż możemy spotkać się z tą ideologią już na co dzień. Ponadto dobrze jest znać kontrargumenty, gdy ktoś powie, że skoro Bóg jest miłością, to na pewno akceptuje homoseksualny sposobu życia.W kolejnym artykule znajdziemy rady jakimi powinniśmy kierować się szukając ukochanej nam osoby. Wybór odpowiedniego towarzysza życia jest przecież bardzo ważny, gdyż będzie całkowicie rzutował na sposób naszego oddania i życia z Panem Bogiem.

 

Możemy również przeczytać odpowiedzi na nurtujące nas pytania, na co zwracać szczególną uwagę, by nasze życie było przepełnione owocami świętego ducha i aby było przyjemniejsze w oczach naszego Ojca – i wiem, że ostatnich uczynków twoich jest więcej niż pierwszych. Obj. 2:19. Warto także poczytać o pozornej sprzeczności nauk i lekcji Starego Testamentu w stosunku do Nowego Testamentu. Zachęcamy Cię również do przeczytania ciekawych refleksji na temat bohatera wiary jakim był Ezechiel, ponieważ to właśnie na podstawie ich życia, my powinniśmy wyciągać bezpośrednie wskazówki ponieważ dla swej wiary zdobyli chlubne świadectwo Hebr. 11:39.

 

Niech lekcje z tego czasopisma będą dla nas inspiracją i motywacją do własnych przemyśleń opartych na Słowie!