Wędrówka
nr 2020/2
Od Redakcji

Od Redakcji

Drogi Czytelniku!

Trzymasz w rękach nowe wydanie czasopisma „Wędrówki za Panem”. Ten numer zatytułowaliśmy „Filary społeczności” i chcielibyśmy poruszyć oraz zachęcić Cię do zgłębienia tego zagadnienia poprzez artykuły w nim zawarte. Temat ten wydał nam się bardzo ważny, szczególnie w czasach, w których żyjemy. Codziennie podejmujemy się przecież wielu aktywności, każdego dnia mamy relacje z wieloma ludźmi. Chcąc nie chcąc, należymy do różnych społeczności – uczniów tej samej klasy, studentów tego samego kierunku, czy mieszkańców tego samego bloku na osiedlu. Zastanawiając się nad tym, znaleźliśmy w Piśmie Świętym fragment, który wydał nam się kluczowy, jeśli chodzi o zrozumienie spójni społeczności. Zainteresował nas cały czwarty rozdział Listu ap. Pawła do Efezjan, ale tym razem jednak chcieliśmy skupić się na wersecie piątym: Jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest. W tak szybko rozwijającej się rzeczywistości musimy pamiętać, jakie filary powinny spajać tych, którzy chcą iść „za Panem”.

Na początku zastanowimy się, czym jest powołanie i związana z nim wolność. Postaramy się także poszukać rad, jak używać własnej wolności i nie nadużywać wolności innych. Apostoł poleca nam zachować jednego ducha, więc w drugim artykule będziemy starali się lepiej zrozumieć to przesłanie. Bardzo ważnym wydaje się również dokładne omówienie kwestii istoty Pana Boga, byśmy wiedzieli, co o naszej wierze odpowiedzieć różnym ludziom, którzy mogą nas zapytać o to, „jak wierzymy”. Przeprowadzimy także gruntowne dochodzenie, by w poszukiwaniu jednej wiary poznać dokładnie „Siedem filarów jedności”. W kolejnym artykule spróbujemy zrozumieć, czym jest „chrzest w śmierć”. Możliwe, że sam już zastanawiasz się, drogi Czytelniku, czy chrzest to droga dla Ciebie. Ten artykuł odpowie Ci na podstawowe pytania dotyczące tego symbolu, czyli dlaczego tak robimy i co to oznacza.

Jeśli czegoś nie zrozumiesz lub chciałbyś o którymś z tych tematów więcej porozmawiać, to zapytaj rodziców lub brata na nabożeństwie, a jesteśmy pewni, że rozwieją Twoje wątpliwości. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas artykuły przyczynią się także do samodzielnego zgłębiania przez was tych tematów i zapoczątkują niejedną rozmowę o tym, co ważne. Kroczmy za Panem każdego dnia, aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej, abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu, lecz abyśmy, będąc szczerymi w miłości, wzrastali pod każdym względem w niego, który jest Głową, w Chrystusa, z którego całe ciało spojone i związane przez wszystkie wzajemnie się zasilające stawy, według zgodnego z przeznaczeniem działania każdego poszczególnego członka, rośnie i buduje siebie samo w miłości Efezj. 4:13-16.