Na Straży
nr 2013/4

Nekrologi

Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają

  • W dniu 26 stycznia 2013 r. zasnęła w Panu siostra MARIA OSIOWA, członkini Zboru w Oleszycach Starych. Przeżyła 92 lata, w tym 65 lat w Prawdzie i 70 lat w związku małżeńskim w zgodzie, miłości i wzajemnym zrozumieniu.
  • Dnia 28 czerwca 2013 r. zasnął w Panu w wieku 80 lat brat TADEUSZ NAWROCKI, który przez ostatnie 5 lat był członkiem zboru w Niepołomicach. Swoje poświęcenie okazał przez chrzest w dniu 21 września 2008 roku. Trwając w swym poświęceniu, brat Tadeusz pełen był zapału, gorliwości oraz chęci trwania w społeczności z Bogiem i z braterstwem, co było dużą radością i wzmocnieniem wiary dla tych, którzy go otaczali.
  • W dniu 19 lipca 2013 r. zasnął w Panu brat TADEUSZ KŁAŁO. Symbol chrztu przyjął w 2000 roku na sali zboru biłgorajskiego. Od tego czasu był członkiem zboru w Biszczy, gdzie społeczności najczęściej odbywały się w jego rodzinnym domu. Po nieszczęśliwym wypadku, ostatnie 4 miesiące swojego życia spędził w szpitalu w stanie nieprzytomności. Przeżył 47 lat.
  • Dnia 31 sierpnia 2013 r. zakończyła swą ziemską pielgrzymkę siostra HELENA LEŚNIKOWSKA. Przeżyła 98 lat. Na służbę Panu poświęciła się w 1939 roku. Od zawsze była związana z krakowskim zborem, którego do końca swoich dni była aktywną członkinią. Przez wiele lat, wraz ze swoją siostrą, Rozalią, z zaangażowaniem usługiwała na kursach młodzieżowych i konwencjach jako kucharka. Pozostanie w naszej pamięci jako piękny wzór pokoju ducha, radości i pokory.
  • W dniu 3 września 2013 r. zasnęła w Panu siostra ANNA LEWICKA, członkini zboru w Niepołomicach. Przeżyła 93 lata, w tym około 60 lat w Prawdzie.
R- ( r.)
„Straż” / str.