Wędrówka
nr 2019/4

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy!

Przed Wami kolejny, czwarty już numer „Wędrówki”. Tematy, jakie chcemy poruszyć tym razem, to „poświęcenie i ofiarowanie”. Tak naprawdę pojęcia te mogą być pozornie bliskie wielu ludziom niezwiązanym z Pismem Świętym. Niektórzy podporządkowują każdy element swojego życia, by osiągnąć pewien cel. Inni poświęcają zdrowie, czy nawet życie w służbie, na przykład w wojsku. Naszym zadaniem będzie odszukanie wskazówek w Piśmie Świętym, jakiego poświęcenia oczekuje od nas Pan Bóg. 

Będziemy się więc zastanawiać, czy Stwórca chce, abyśmy zmienili coś w naszym życiu. Czy powinniśmy coś zrozumieć, uświadomić sobie stan, w jakim się znajdujemy, zanim się poświęcimy? W innym artykule zastanowimy się nad opisanymi na kartach Pisma Świętego przykładami, dzięki którym możemy dostrzec, na czym polega poświęcenie w praktyce. Studiując fragmenty mówiące o osobie Abrahama, będzie nam łatwiej zrozumieć Boże wymagania co do jednostek, a czytając o relacjach Izraela z otaczającym ich światem, możemy zauważyć, że nieposłuszeństwo wobec Bożego prawa i niepełne poświęcenie ma swoje konsekwencje.

Uważamy, że bardzo ważne jest, by zrozumieć, czym jest ofiarowanie, dlatego temu tematowi również poświęcimy dużo uwagi. Rozważymy, czy jest jakaś różnica między tymi pojęciami, a jeśli tak, to na czym polega.

Na koniec przypomnimy sobie czas spędzony na kursach biblijnych, na których mogliśmy uczyć się, jak kroczyć za naszym Panem, by podobało się to Panu Bogu.