Wędrówka
nr 2015/4

Od Redakcji

Drogi Czytelniku!

Oddajemy w Twoje ręce numer poświęcony zagadnieniom związanym z Babilonem. Z pewnością nie raz spotkałeś się z tą tematyką, poruszaną co jakiś czas na nabożeństwach. Słyszałeś o zaleceniu wyjścia z tego miasta, które tyczyło się w pierwszej kolejności Żydów, a w drugiej…? Na pewno znasz odpowiedź na to pytanie.

Chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej temu, co Biblia mówi o Babilonie i jakie są jego losy w oparciu o proroctwa pochodzące ze Starego, a także Nowego Testamentu. Zastanowimy się również, czy zachęta do opuszczenia tego mistycznego miasta ma zastosowanie w dzisiejszym czasie, czy nadal jest ona aktualna i czy Babilon nadal istnieje. W numerze znajdziecie m.in. zagadkowe pozdrowienia zawarte w Liście św. Piotra, a także rys historyczny z pobytu narodu żydowskiego w niewoli babilońskiej.

Mamy nadzieję, że zagadnienia prezentowane w niniejszym numerze będą zachętą do poszerzania wiedzy i przyswajania sobie prawd, na których wyrosła nasza społeczność.

Jest to temat, który żywo był dyskutowany przez wcześniejsze pokolenia Badaczy Pisma Świętego, a wierzymy, że i obecne pokolenie jest zainteresowane tym, co dzieje się na duchowych niebiosach, a tym bardziej jaką postawę należy obierać w obecnym czasie.