Na Straży
nr 2017/4

Nekrologi

BŁOGOSŁAWIENI SĄ ODTĄD UMARLI, KTÓRZY W PANU UMIERAJĄ

2 listopada 2015 roku zasnęła w Panu w wieku 65 lat siostra WIESŁAWA DZIEWIĘCKA, która należała do zboru w Kostkach Dużych. Na służbę Panu poświęciła się w wieku 35 lat – w 1985 roku. Była wzorem wiary i ufności Bogu. Na co dzień była cicha, spokojna, kochająca Pana i braci. Poprzez swoją gościnność i serdeczność wyrażała zasady biblijne.

W dniu 25 lipca 2016 roku zmarł po krótkiej chorobie brat JAN GAJER, członek zboru w Olkuszu. Przeżył 73 lata, w tym 31 lat w poświęceniu. Zapamiętamy go jako gorliwego i cenionego brata

26 stycznia 2017 roku swoją ziemską wędrówkę zakończyła w wieku 85 lat kochana żona, mama, babcia i prababcia, siostra WŁADYSŁAWA DZIEWIĘCKA. Przez kilkadziesiąt lat należała do zboru w Kostkach Dużych. Zawsze służyła pociechą i dbała o to, by mogła być wzorem dla innych. Chrzest przyjęła w 1972 roku. Siostra Władysława w swym życiu realizowała zasady biblijne. Kochała i ceniła braterską społeczność, wyrażając to poprzez swoją gościnność i serdeczność. Na terenie gospodarstwa należącego do rodziny Dziewięckich odbywały się konwencje. Na czas konwencji braterstwo Dziewięccy udostępniali swój dom, do którego wielu z braterstwa przyjeżdżało.

W dniu 19 lutego 2017 roku  swoją ziemską pielgrzymkę zakończyła w wieku 85 lat  siostra CZESŁAWA KOŁACZ. Swe życie oddała na służbę Panu mając 16 lat. Większość swej drogi za Panem była związana ze społecznością braterską zboru w Chrzanowie. Przez ostatnie miesiące życia była mieszkanką DPS Betania.

W dniu 20 kwietnia 2017 roku zasnęła w Panu, przeżywszy 92 lata, siostra STANISŁAWA HULAK, wieloletnia członkini zboru w Oleszycach. Do końca swoich dni, pomimo choroby, pozostała wierna Panu, ufna w obietnicę życia wiecznego.

R- ( r.)
„Straż” / str.