Na Straży
nr 2010/1

Nekrologi

BŁOGOSŁAWIENI SĄ ODTĄD UMARLI, KTÓRZY W PANU UMIERAJĄ

Iwaniuk Maria

Iwaniuk Maria

W dniu 5 lipca 2009 r. w wieku 86 lat zakończyła swą ziemską pielgrzymkę siostra MARIA IWANIUK. Przez wiele lat należała do Zboru w Plutyczach koło Białegostoku, a następnie do koca swych dni była członkinią Zboru w Białymstoku. Na służbie u Pana była ponad 60 lat.

Zając Konstanty

Zając Konstanty

Dnia 8 lipca 2009 r. zasnął w Panu brat KONSTANTY ZAJĄC ze Zboru w Mysłowicach. Przeżył 83 lata, w tym 16 lat w Prawdzie.

Noga Aniela

Noga Aniela

Dnia 7 sierpnia 2009 roku zmarła w wieku 91 lat siostra ANIELA NOGA, członkini Zboru w Kostkach Dużych. Przeżyła 20 lat w Prawdzie.

Bąk Joanna

Bąk Joanna

Dnia 9 sierpnia 2009 roku zmarła siostra JOANNA BĄK, członkini Zboru w Kostkach Dużych. Przeżyła 88 lat, w tym 20 lat w Prawdzie.

Nietupski Jan

Nietupski Jan

Dnia 24 października 2009 roku zmarł w wieku 87 lat brat JAN NIETUPSKI, wieloletni członek Zboru w Andrychowie. Ostatnie kilka miesięcy życia spędził w DPS „Betania” w Miechowie, gdzie korzystał z troskliwej opieki. Brat Jan, zanim zetknął się z naszą społecznością, poszukując Prawdy, zapoznał się z nauką kilku innych społeczności chrześcijańskich.

Knapik Stanisława

Knapik Stanisława

W dniu 3 grudnia 2009 roku zmarła w wieku 72 lat siostra STANISAWA KNAPIK. Od młodości była członkinią obecnie już nieistniejących Zborów w Kędzierzynce oraz w Stryszowej, natomiast ostatnie 2 lata życia spędziła w społeczności Zboru w Krakowie.

Bigos Ewa

Bigos Ewa

Dnia 14 grudnia 2009 r. zasnęła w Panu w wieku 98 lat siostra EWA BIGOS ze Złotego Stoku. Na służbę Panu poświęciła się w roku 1932 w Chmielku. Niedługo potem wyjechała do Francji, gdzie przebywała aż do zakończenia II Wojny Światowej. Była członkinią Zboru w Wałbrzychu. Zawsze lgnęła do społeczności braterskiej i przez wiele lat ofiarnie wspierała pracę na Pańskiej Niwie.

R- ( r.)
„Straż” / str.