Wędrówka
nr 2021/5

Wspomnienia z kursu w Krakowie

19-25.07.2021 r. – grupa wiekowa 13-15

W tym roku, dzięki błogosławieństwu Bożemu, miałem możliwość uczestnictwa w kursie biblijnym w Krakowie. Tematem przewodnim kursu było Wtóre Przyjście. Głównym wykładowcą na kursie był brat Filip Knop, który starał się jak najlepiej zaznajomić nas z tym przedmiotem. Mieliśmy także badania, na których omawialiśmy i tłumaczyliśmy przypowieści dotyczące Wtórego Przyjścia – o dziesięciu pannach, niewodzie oraz minach.

Kadra kursu zorganizowała wycieczkę statkiem po Wiśle. Później zagraliśmy w grę miejską zorganizowaną przez Miłosza Segedyna. Gra była bardzo złożoną zabawą, a dzięki temu, że byliśmy podzieleni na małe grupki, każdy mógł się wykazać i wpłynąć na wynik drużyny. Wielu kursantów było zachwyconych obiadem, który zjedliśmy w McDonald’s.

Były także wyczekiwane wycieczki do sklepu, gdzie każdy mógł kupić coś, czego bardzo potrzebował.
W czwartym dniu kursu mieliśmy możliwość uczestniczyć również w nabożeństwie czwartkowym zboru krakowskiego.

Chciałbym podziękować kadrze kursu za ciekawą organizację czasu oraz staranne dobrany temat, rozwijający zagadnienia poruszane na wcześniejszych kursach, a w szczególności Panu Bogu za to, że w czasie pandemii mogliśmy otrzymać taką szansę na wspólne spotkanie i zastanawianie się nad Pismem Świętym. Był to wspaniały kurs i mam nadzieję, że w następnym roku będziemy mogli spotkać się w tak samo licznym gronie.