Wędrówka
nr 2017/2

Młodzieżowe w Lublinie – wspomnienia – I

Umiłowani w Chrystusie Jezusie!

W sobotę 4 marca 2017 spotkaliśmy się na zebraniu młodzieżowym w Lublinie. Było nas ok. 50 osób. Naszą społeczność rozpoczęliśmy rano o godz. 9. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi przeżyciami i wnioskami z minionego spotkania.

Społeczność poranną prowadził br. Jakub Tyc. Zastanawialiśmy się nad pychą i pokorą. By ułatwić nam odbiór przedstawianych treści, Kuba przygotował prezentację multimedialną. Oto nasze wnioski:

Wykładem opartym na historii Mojżesza usłużył nam br. Michał Targosz. Przedstawił dwa okresy w życiu Mojżesza, który wyprowadzenia narodu izraelskiego mógł dokonać tylko dzięki pokornej postawie. Mojżesz nabył ją na pustyni przy wypasaniu owiec teścia. Przyrównał pokorę do „aplikacji”, dzięki której mamy możliwość zbliżenia się do Pana Boga i nastawienia swojego serca na słuchanie Jego słów.

Po obiedzie podzieliliśmy się na kilkuosobowe grupy i ruszyliśmy w drogę. Ktoś pojechał do Świdnika, ktoś do Pawłowa, inni odwiedzali w Lublinie. W ten sposób odwiedziliśmy następujących braci i siostry:

  • Stanisława Pieczonka
  • Bolesław i Maria Majewscy
  • Zofia Kozakówna
  • Zofia Kozak i Marek Jakubowski
  • Jadwiga Golon, Genowefa Flis i Jerzy Golan w Pawłowie
  • Irena Samuła i Krystyna Grzesiuk
  • Janina Koc
  • Zofia Kulczycka

To była ciekawa część naszej społeczności. Rozmawialiśmy na różne tematy. Między innymi rozmawialiśmy z nimi na temat naszej wieczornej społeczności. Bracia i siostry podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i refleksjami w tym temacie.

Wieczorem br. Daniel Szarkowicz poprowadził społeczność na temat piątego przykazania. Próbował nam pokazać, że szacunek należy się rodzicom bez względu na to, jacy są, czy jak nas wychowują. Usłyszeliśmy dużo wypowiedzi, które pokazują, jak wygląda nasz stosunek do rodziców w praktyce.

Dziękujemy gościom za przybycie oraz wszystkim tym, którzy nadsyłali pozdrowienia i byli z nami myślami. Szczególne podziękowania należą się Panu Bogu za opiekę oraz błogosławieństwo przy organizacji tego spotkania. Zapraszamy już niedługo na kolejne młodzieżowe!

Młodzież Lubelska