Wędrówka
nr 2016/1
Młodzieżowe w Krakowie

Młodzieżowe w Krakowie

Wysłuchaj mojej modlitwy; do Ciebie przyjdzie każdy śmiertelnik. Przytłaczają nas grzeszne czyny, lecz Ty je przebaczysz – Psalm 65:3-4.

W dniach 27-29 listopada 2015 roku odbyło się spotkanie młodzieżowe w Krakowie. W bardzo licznym gronie tworzyliśmy budującą i przyjemną społeczność. Główną tematyką naszych rozważań przy Słowie Bożym było przebaczenie.  

Rozważania rozpoczęliśmy społecznością dotyczącą sumienia. W wykładzie słuchaliśmy o pojednaniu między Bogiem a człowiekiem, natomiast w mniejszych grupach zastanawialiśmy się, jak ta kwestia wygląda między ludźmi. W dyskusji posłużyliśmy się historią Jakuba i Ezawa oraz Józefa i jego braci ze Starego Testamentu. Była to ciekawa społeczność, ze względu na możliwość skonfrontowania tych opowieści z naszym codziennym życiem. Czy potrafimy nie gniewać się na brata swego i żyć z nim w zgodzie, czy może pozornie przebaczamy, chowając w sercu urazę? Na takie i wiele podobnych pytań staraliśmy się szukać odpowiedzi w oparciu o wersety i nasze myśli. Podczas społeczności wieczornej zastanawialiśmy się z kolei nad odwagą w życiu chrześcijanina, udzielając jedni drugim praktycznych wskazówek, jak wyznawać na co dzień naszego Pana. Oprócz posilania się słowami i naukami z Pisma Świętego był też czas, aby śpiewać na chwałę Panu Bogu. W niedzielę natomiast uczestniczyliśmy w zebraniu ze zborem. Atrakcją naszego spotkania była wycieczka na Wawel. Pochmurna i mglista pogoda nie przeszkodziła nam w przecieraniu szlaków po mieście.

Były to dni pełne dobrych słów, pociechy, zainteresowania i obdarzania się uśmiechem. Pan Bóg pobłogosławił nam to spotkanie, na którym mogliśmy po raz kolejny poznawać Jego wolę świętą oraz uczyć się, jak mamy postępować w naszym życiu, aby się Jemu podobać. Myślę, że wspólne rozważanie jeszcze bardziej przybliżyło nas do drogiego Stwórcy i zaowocuje w przyszłości.

Niech dobry Pan Bóg pomoże nam przebaczać naszym bliźnim, abyśmy też sami dostąpili przebaczenia naszych win…

Wdzięczna za wspaniałe spotkanie przy Słowie Bożym,