Wspomnienia z Kursu w Białogardzie 13-15

Kurs w Białogardzie rozpoczął się w dniu 02.08.15 i trwał do 12.08.15. Kierownikiem tego kursu był wujek Tomek Tudryn. Na społecznościach codziennie mieliśmy wykłady o tematyce „Pan Bóg, Pan Jezus i ja”. Prowadził je wujek Krzysztof Nawrocki.

Następnie uczyliśmy się o owocach ducha świętego. Zajęcia odbywały się w czterech grupach. W każdej grupie musieliśmy opisać znaczenie danego słowa, czyli podać definicję, przykłady z Biblii, wersety oraz przykłady z naszego życia.

Tematem studium był życiorys apostoła Pawła. Zaczęliśmy rozważania od czasu, gdy był prześladowcą chrześcijan. Wieczorem mieliśmy społeczności „z życia wzięte”, na przykład przepraszanie czy przezwiska, dlaczego nie możemy nazywać źle ludzi? Na jednej społeczności wieczornej odbył się konkurs wiedzy biblijnej.

W niedzielę mieliśmy zebranie z zborem oraz na drugiej godzinie przygotowaliśmy przedstawienie, gdzie powiedzieliśmy wierszyki i zaśpiewaliśmy pieśni oraz powiedzieliśmy zborowi, co robimy na kursie i jakie mamy społeczności.

Na kursie odbyły się dwie wycieczki. Jedna do wioski hobbita, gdzie mieliśmy różne misje do wykonania. Następnie pojechaliśmy do parku linowego. Większość kursantów się bała, ale jakoś dała radę☺ Po parku linowym mieliśmy wyjazd nad jezioro, gdzie było bardzo fajnie; choć  woda była zimna, dużo osób się kąpało. Codziennie mieliśmy czas wolny, podczas którego graliśmy w piłkę lub koszykówkę. Często chodziliśmy nad rzekę.

Kurs był udany. Na pewno nie zapomnę go na długo. Cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć.