Na Straży
nr 1997/2

Echo konwencji – Ciemnoszyje

Ciemnoszyje, 27-28 lipiec 1996 r.

Drodzy w Chrystusie Jezusie, Braterstwo.

Pragniemy podzielić się z Wami radością, jaka stała się udziałem zboru w Białymstoku i w Ciemnoszyjach. 27 i 28 lipca 1996 roku mogliśmy gościć około 300 osób na kolejnej konwencji w Ciemnoszyjach.

Teren północno-wschodniej Polski nie posiada dużej ilości zborów i dlatego z radością powitaliśmy gości, którzy przybyli do nas z różnych stron Polski, aby uczestniczyć w braterskiej społeczności.

Wykładami ze Słowa Bożego usłużyli bracia: Daniel Kołacz, Czesław Kasprzykowski, Jan Ciechanowski, Grzegorz Kwaśnik, Adam Kubic, Józef Potempa, Jan Szopiński, Michał Targosz. Chrzest przyjęła jedna osoba, a wykładem okolicznościowym usłużył br. Jan Kopak.

Napawa nas radością fakt, że społeczność w Ciemnoszyjach jest otwarta dla braterstwa, które lubi rozważać Słowo Boże.

Pisząc o ciemnoszyjskiej konwencji z perspektywy czasu, cieszymy się z tej przyczyny, że mogliśmy, jak się okazało, ostatni raz usłyszeć kazanie br. Daniela Kołacza. Bardzo go ceniliśmy za poświęcenie w służbie dla Pana. Będziemy się modlić, aby Pan Bóg pozwolił nam ponownie się spotkać w Ciemnoszyjach w pierwszą sobotę i niedzielę lipca 1997 roku (tj. 5 i 6. 07. 97).

R- ( r.)
„Straż” / str.