Echa z konwencji – Przychojec

Drogo umiłowani w Zbawicielu Braterstwo!

Łaska i pokój Boży niech będą z Wami po wszystkie dni Waszej pielgrzymki do niebiańskiej ojczyzny.

Pragnieniem naszym jest podzielić się ze wszystkimi czytelnikami „Na Straży” otrzymanymi błogosławieństwami Bożymi, jakimi Bóg Najwyższy darzył nas na uczcie duchowej w Przychojcu, woj. rzeszowskie, w dniach 16-18 VIII 68 r. Konwencja została urządzona pośród drzew owocowych w specjalnie przygotowanym przez miejscowe braterstwo namiocie.

Liczba uczestników konwencji przekraczała 300 osób, w tym dość znaczna ilość naszej chrześcijańskiej młodzieży.

Mieliśmy także zaszczyt gościć pośród nas jeszcze niektórych braci z polonii francuskiej i br. Żołnierskiego z Kanady.

Wykładami służyło 10 braci, którzy wygłosili 13 różnych tematów ze Słowa Bożego. Wykłady były budujące i zachęcające braci i siostry do zachowania stateczności i wierności w wierze Chrystusowej. Miejscowe siostry przygotowały dla uczestników konwencji bardzo smaczne pokarmy cielesne.

Bracia postarali się, aby siostry zajmujące się przygotowywaniem posiłków mogły korzystać z wygłaszanych wykładów i zainstalowali w tym celu głośnik w pomieszczeniach kuchennych.

Pomimo niezbyt słonecznej pogody, a niekiedy i opadów deszczu, uczestnicy konwencji byli bardzo zadowoleni, gdyż nastrój duchowy konwencji był bardzo miły.

W drugim dniu konwencji został wygłoszony wykład o chrzcie, gdyż 6 osób (3 braci i 3 siostry) wyraziło życzenie wstąpienia na wąską drogę poświęcenia i pragnęło okazać ten fakt przed wieloma świadkami.

Życzymy im z całego serca, aby w szlachetnym przedsięwzięciu serca wytrwali przy Panu i w Prawdzie Bożej do końca swego ziemskiego pielgrzymowania.

Na zakończenie tej miłej bratniej społeczności wszyscy uczestnicy wyrazili gorące życzenie, aby za pośrednictwem naszego czasopisma podzielić się doznanymi łaskami i dobrodziejstwami Bożymi ze wszystkimi czytelnikami „Na Straży”. Życzenie to spełniamy z prawdziwą przyjemnością.

Za uczestników konwencji A.Z.
R- ( r.)
„Straż” / str.