Wędrówka
nr 2016/5
Wspomnienia z Kursu w Białogardzie

Wspomnienia z Kursu w Białogardzie

Kurs w Białogardzie odbył się w dniach 04-13.07.2016. Kierownikiem tego kursu był wujek Tomek Tudryn. Na społecznościach codziennie mieliśmy wykłady o tematyce „Pan Bóg i Jego plan”. Prowadził je wujek Dawid Organek. Następnie uczyliśmy się o  8 błogosławieństwach, które badaliśmy w czterech grupach. W każdej grupie musieliśmy opisać znaczenie danego słowa czyli definicję, podać przykłady z Biblii oraz konkretne wersety biblijne związane z danym błogosławieństwem. Tematem studium były historie z życia Eliasza i Elizeusza, które zawsze kończyły się krótkim konkursem dotyczącym przebadanego fragmentu. Wieczorem mieliśmy społeczności „z życia wzięte”, na przykład mowa,  priorytety oraz dlaczego warto przyjechać na kurs. W niedzielę mieliśmy zebranie ze zborem oraz na drugiej godzinie przygotowaliśmy przedstawienie, gdzie powiedzieliśmy wierszyki i zaśpiewaliśmy pieśni. Opowiedzieliśmy zborowi, co robimy na kursie i jakie mamy społeczność.

Na kursie odbyły się dwie wycieczki. Jedna na kręgle i do aquaparku, a na drugiej pojechaliśmy nad morze. Choć woda była bardzo zimna, to i tak mieliśmy dużą frajdę grając w siatkówkę i piłkę nożną. W czasie wolnym bardzo lubiłam grać w koszykówkę.

Kurs był udany, mimo że na kursie było tylko osiem dziewczyn i aż dwudziestu chłopców. Na pewno nie zapomnę go na długo. Cieszę się, że mogłam być na tym kursie.