Wędrówka
nr 2021/6

Od Redakcji

Drodzy czytelnicy, kochani młodzi,

Przed Wami ostatni już w tym roku numer “Wędrówki za Panem”. Czas końca roku służy podsumowaniom, patrzeniu wstecz co udało nam się zrealizować z zeszłorocznych planów. To dobra praktyka, do której zachęca również Pismo Święte. Godne pochwały jest wyciąganie wniosków z naszego życia, z historii które przeżywamy lub wręcz z życia innych osób. A gdy będziecie chcieli iść w prawo albo w lewo, twoje uszy usłyszą słowo odzywające się do ciebie z tyłu: To jest droga, którą macie chodzić!Izaj. 30:21.

Uważamy, że równie dobre jest planowanie i stawianie sobie celów na przyszłość. Życzymy Wam aby czerpanie ze Słowa Bożego pomagało w wyznaczaniu sobie dobrych, pożytecznych celów. 

W numerze, który macie przed sobą, bracia starali się wyciągnąć lekcje z biologii człowieka. Znajdziecie w nim lekcje symboliczne, dotyczące konkretnych części ciała. Pomysłu aby się nad tym pochylić dostarczył apostoł Paweł w 1 Kor. 12:20 –  A tak członków jest wiele, ale ciało jedno. Wyciągajmy zatem lekcje z tych słów. Skoro celem naszego poświęconego życia jest osiągnięcie nagrody uczestnictwa w tym symbolicznym ciele, to takie zastanawiania mogą okazać się niezwykle cenne. 

Koniec roku jest również czasem, który kojarzy się z rodzinnym i domowym ciepłem. Pamiętamy jednak, że niektóre rodziny dotknięte są trudnościami jakich większość z nas nie zna. Dobrym będzie zatem skorzystanie z lekcji zawartej w wersecie: W tym wszystkim pokazałem wam, że tak pracując, należy wspierać słabych i pamiętać na słowo Pana Jezusa, który sam powiedział: Bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać aniżeli brać – Dzieje Ap. 20:35. Jeśli zatem dostąpiliśmy błogosławieństwa w życiu codziennym w takim stopniu, że nie potrzebujemy materialnej pomocy od innych to znak, że możemy dzielić się tym, co zostało nam powierzone. Polskie prawo podatkowe umożliwia bardzo łatwy i zupełnie bezkosztowy sposób pomagania. 1% podatku dochodowego, który i tak płacimy, można przekazać na dowolny cel. Brak deklaracji zatem może być zaprzepaszczenem okazji do pomocy, która nic nas nie kosztuje. Poniżej zamieszczamy informacje o kilku osobach, które szczególnie tej pomocy potrzebują ze strony społeczności ludu Bożego. Wierzymy, że każda pomoc udzielona w tym czasie gromadzi dla nas skarb nieprzemijający od Ojca. Kolejność alfabetyczna. 

1% Podatku w roku 2022

Od Redakcji

Kochani młodzi i trochę starsi Czytelnicy,

W swoich rękach trzymacie szósty numer  “Wędrówki za Panem”, co oznacza, że jest to ostatnie wydanie czasopisma z 2020 r. Niektórzy z Was zapewne zastanawiają się jakimi artykułami zakończy się ten rok, a jakimi rozpoczniemy rok następny. Każdy z nas ma różne potrzeby, ponieważ są różne charaktery, różne sytuacje w życiu, nie ma dwóch takich samych ludzi na ziemi. Dlatego staramy się swoimi tematami dotykającymi różnych sfer życia – zarówno duchowego, jak i tego ziemskiego – trafić możliwie do jak największej grupy odbiorców, aby każdy mógł wynieść dla siebie choć cząstkę dla duchowego zbudowania i wzmocnienia. Jeśli jest zatem jakiś temat, o którym chcielibyście poczytać, napiszcie nam swoje propozycje.

Królestwo Chrystusowe jest wyjątkowym tematem, na którym pragniemy pochylić się w tym numerze. Wyjątkowym dlatego, że na świecie, wśród chrześcijan, nie jest on popularny, ani właściwie zrozumiany. Na nabożeństwach często odnosimy się do zapisów ze Słowa Bożego, które nawiązują właśnie do tego szczególnego czasu w Planie Bożym.

Być może, kiedy wiecie już jaki jest główny temat większości artykułów, macie jakieś pytanie? Jeśli tak, a nie znajdziecie w tym numerze odpowiedzi na nie, to prosimy napiszcie do nas, a postaramy się, aby wasza ciekawość została w jak największej mierze zaspokojona.

Wszelkie rozważania wokół tematu Tysiąclecia, są bardzo ciekawe i głębokie, tak dla starszych jak i młodszych czytelników, wszystkich, którzy  czytają i rozważają Pismo Święte. Ciekawym dla wielu jest sobie przypomnieć, w jaki sposób Biblia podaje informacje o tym, jak i co będzie tam robić ludzkość. Jakie działanie jest przeznaczone dla Kościoła, Świętych Starego Testamentu, Pana Jezusa. Także ciekawe będą realia zaistnienia innego prawa i podporządkowania się jemu. Okres ten będzie zwieńczony próbą, nad którą także wielu badaczy się zastanawia.

Zgodnie z zapotrzebowaniem, zgłoszonym przez Komitet Młodzieżowy publikujemy kolejne części dwóch cykli, które bardzo bezpośrednio dotykają naszego życia. Pierwszy to trzecia część tematyki LGBT, a drugi to rady dotyczące tego, jak szukać drugiej połówki z cyklu “Lepiej we dwoje niż samemu”. 

Zachęcamy do wniknięcia w te tematy, które mamy nadzieję, dadzą Wam tak potrzebne w dzisiejszych czasach wzmocnienie duchowe.

W związku ze zbliżającym się końcem roku jako Redakcja pragniemy życzyć Wam łask i błogosławieństw od Naszego Ojca Niebieskiego na nadchodzący Nowy Rok. Oby miał On nas wszystkich w swojej świętej opiece i prowadził nas wedle swej woli.

Niech ci błogosławi Pan i niechaj cię strzeże. Niech rozjaśni Pan oblicze swoje nad tobą i niech ci miłościw będzie. Niech obróci Pan twarz swoją ku tobie i niech ci da pokój 4 Mojż. 6:24-26.

Od Redakcji

Kolejny numer „Wędrówki” poświęcony  jest kwestiom związanym z zachowaniem się w zborze, naszej postawy podczas badania Biblii oraz takich ważnych nabożeństw jak wybory sług zborowych. Wiemy, że Pan Bóg jest Bogiem porządku, dlatego często z Jego Słowa powinniśmy przypominać sobie, jakimi powinniśmy być my i o co powinniśmy zadbać, jeśli chcemy zbliżać się do samego Ojca Niebiańskiego. Czy moje postępowanie podczas nabożeństwa, kursu, młodzieżowego sprzyja temu, że inni angażują się w społeczność i zachęca ich do czytania Biblii, czy też moja postawa sprawia, że mi i moim przyjaciołom bliżej do świata, i do tego, co on oferuje? Zastanówmy się nad tym pytaniem, gdy będziemy czytać zawarte w tym numerze artykuły.

Od Redakcji

Przyjacielu!
Trzymasz w swoich dłoniach ostatni numer „Wędrówki” w tym roku. Jaki on dla Ciebie był? Czy przyniósł Ci wiele radości, sukcesów…? A może przeżywałeś jakieś smutki i przykrości? Może cieszysz się, że ten rok dobiega końca… Cieszymy się, że mogliśmy Ci towarzyszyć, liczymy na to, że w kolejnym roku będziesz chciał nadal się z nami spotykać. Dziękujemy Ci, że jesteś naszym czytelnikiem i jednocześnie dziękujemy Ci za cierpliwość dla nas. Wiemy, że punktualność nie jest naszą najmocniejszą stroną, często każemy Ci na nas czekać.
W tym numerze zastanawiamy się nad zagadnieniem ŚWIADECTWA. Jest to bardzo pojemne słowo i w naszych głowach rodzi wiele skojarzeń. Dlatego przeczytasz i o głoszeniu Ewangelii na świadectwo, i o Namiocie Świadectwa, ale także o zeznaniu świadectw. W wielu naszych zborach na koniec roku odbywa się ten dość charakterystyczny rodzaj nabożeństwa. Powinien on być jednym z bardziej budujących, kiedy wylewamy stan swojego serca przed Panem Bogiem i braterstwem. Tymczasem może nie zawsze wygląda to do końca tak, jakbyśmy chcieli.
Dlatego zabierzemy Cię w podróż za ocean, abyś razem z nami zobaczył jak odbywa się to w USA. Kontynuując to zagadnienie, poprosiliśmy kilku z naszych Czytelników, aby podzieliło się z nami swoimi świadectwami działalności Pana Boga w ich życiu. Każdy z nas, kiedy leży w swoim łóżku po wieczornej modlitwie, pewnie nie raz analizował mijający dzień. Często mówimy, że w życiu chrześcijanina nie ma przypadków – te występują w gramatyce, a w życiu osoby wierzącej mamy do czynienia z WOLĄ BOŻĄ.
Zachęcamy Cię, abyś przeczytał te kilka świadectw i może sam spróbował podzielić śladami Boga w Twoim życiu? Oczywiście to nie wszystkie artykuły. Jesteśmy przekonani, że zanim przeczytałeś najnudniejszą część „Wędrówki”, czyli nasz redakcyjny wstęp, przejrzałeś zawartość numeru, dlatego nie zatrzymujemy Cię już dłużej. Czytaj, co udało nam się dla Ciebie, dzięki Panu Bogu, tym razem przygotować.
Po raz kolejny serdecznie Cię prosimy, abyś zechciał współtworzyć z nami to czasopismo. Czekamy na artykuły, myśli, wspomnienia… ale także na uwagi, które pomogą nam, aby „Wędrówka” była lepsza. A może masz jakiś temat, o którym chciałbyś przeczytać?

Czekamy na Ciebie!.
Pozdrawiamy,

Od Redakcji

Kochani Czytelnicy!

 

Na pewno zauważacie wśród ludzi ze swojego otoczenia bądź z mediów, że jest wiele osób, które nie mają zasad ani wyznaczonych planów i celów w swoim życiu. Żyją z dnia na dzień, kierując się zasadą „co będzie, to będzie”. Nie czynią specjalnych starań o cokolwiek, nie troszczą się o nic ani o nikogo. Czerpią przyjemność korzystając w pełni z „uciech tego świata”, nie mają czasu i ochoty zatrzymać się w codziennym biegu i zastanowić nad tym, co może czekać człowieka w przyszłości. Tracą czas nie poznając prawdziwej radości płynącej z poznania Bożego Planu i znalezienia w nim swojego miejsca.

Numer Wędrówki, który właśnie trzymacie w ręku, opisuje niektóre czasy i chwile z Planu Najwyższego. Rozważając razem te tematy, postarajmy się zastanowić nad sobą, nad naszym miejscem w Bożym Planie i naszym działaniem w służbie dla Niego.

Starajmy się zauważyć, przez dogłębne rozważanie Pisma Świętego, na jakie miejsce u Pana możemy sobie zasłużyć w przyszłości. Nie wszystkie  czasy i chwile są nam znane, ale te, które możemy poznać, kryją w sobie wiele cennych lekcji i wskazówek.

Zachęcamy do pochylenia się nad tematem Boskiego Planu Wieków…