Na Straży
nr 2015/2

Nekrologi

BŁOGOSŁAWIENI SĄ ODTĄD UMARLI, KTÓRZY W PANU UMIERAJĄ

  • W dniu 31 grudnia 2014 roku w wieku 86 lat zakończył ziemską pielgrzymkę brat STANISŁAW STARZYŃSKI ze zboru w Ciemnoszyjach. Brat Stanisław był przez ostatnie dwadzieścia lat starszym zboru w Ciemnoszyjach. Na terenie nieruchomości należących do braterstwa Starzyńskich odbyło się dziewiętnaście konwencji, na które wielu z braterstwa co roku przyjeżdżało. Odbyły się również trzy kursy biblijne dla młodzieży. Przygotowana stodoła i zaplecze na konwencje wykonane zostały prawie w całości przez br. Stanisława. Na czas konwencji braterstwo Starzyńscy udostępniali swój dom siostrom kucharkom. Cieszyli się, że mogą w swoim obejściu gościć braterstwo z Polski. Brat Stanisław długo pozostanie w naszej pamięci.
  • W dniu 22 lutego 2015 r. w wieku 70 lat zakończyła swoją ziemską wędrówkę siostra HELENA SZARKOWICZ. Na służbę Panu poświęciła się w roku 1961, mając 17 lat i do końca swych dni była członkinią zboru w Przychojcu. Siostra Helena w swym życiu realizowała zasady biblijne, kochała i ceniła braterską społeczność, wyrażając to poprzez swą gościnność i serdeczność.
  • W dniu 4 marca 2015 r. zasnęła w Panu siostra IRENA CHOCHÓŁ z domu Pardała. Była członkinią zboru w Krakowie. Przeżyła 89 lat, w tym 62 lata w Prawdzie.Chochół_
R- ( r.)
„Straż” / str.