Na Straży
nr 2009/6

Od Redakcji

„Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, lecz mocy i miłości, i powściągliwości” – 2 Tym. 1:7 (BW).

Drodzy Czytelnicy!

Czas zakończenia roku oraz zbliżające się święta są dla ludzi okresem szczególnym. Najbardziej rzucającą się cechą tego okresu jest panujący wszędzie szał zakupów. Sieci handlowe, sklepy, sprzedawcy starają się zachęcić klientów do tego, aby kupili jak najwięcej.

My również chcemy zachęcić do kupowania. Czytamy przecież: „Radzęć, abyś kupił u mnie złota w ogniu doświadczonego” – Obj. 3:18.

Nie zrozumcie jednak, Kochani Czytelnicy, że wzorem wielu czasopism zachęcamy Was do lokowania pieniędzy w złoty kruszec. Zachęcamy Was do nabywania duchowych dóbr, które pomogą Wam w otrzymaniu prawdziwego złota – boskiej natury.

A więc udajmy się na zakupy. Zareklamujemy wam kilka „sklepów” z duchowymi dobrami, gdzie wiele duchowych dóbr można nabyć bez pieniędzy, zgodnie z zasadą: „Darmoście wzięli, darmo dawajcie”.

Może przydałoby się nam na długie zimowe wieczory kilka wykładów ze Słowa Bożego do posłuchania? Polecamy bogaty zestaw wykładów z zasobów www.dabhar.org.

Można również posłuchać poświęconych tematyce biblijnej audycji internetowego radia EMET www.radioemet.pl.

Wiele duchowych treści można również znaleźć na internetowej stronie www.zbawienie.pl, którą to stronę nie tylko warto przeczytać samemu, ale i polecić naszym znajomym i wszystkim, którzy interesują się Słowem Bożym.

Zachęcamy również do lektury czasopisma „Straż”, które zamieszcza teksty z wydawnictw autoryzowanych przez C.T. Russella, niepublikowane dotychczas w języku polskim. Czasopismo można znaleźć w internecie pod adresem:
http://straz.at lub też zamówić bezpłatną wersję drukowaną. W Redakcji „Straży” można również zamówić ilustrowany kalendarz na 2010 rok, który może na przykład stanowić miły prezent dla naszych znajomych zainteresowanych nauką Ewangelii.

Mamy świadomość, że wielu z Was, Czytelnicy, nie ma dostępu do internetu lub nie umie posługiwać się z tym przydatnym narzędziem. Może jest właśnie okazja, by w swoich duchowych „zakupach” skorzystać z pomocy dzieci czy wnuków. Poprosić o pomoc w przegraniu z internetu wykładu, w wydrukowaniu artykułu czy odtworzeniu audycji z internetowego radia. A może jest okazja, aby posłuchać wspólnie z wnukiem, synem lub córką.

Polecamy również wznowienie prenumeraty naszych czasopism: „Na Straży”, „Wędrówka” i „Herald”. Informacja o prenumeracie i dostępnej literaturze znajduje się na przedostatniej i ostatniej stronie tego numeru. Życzymy