Na Straży
nr 1983/5

Echa z konwencji-Babice

10. VII.1983 R.

Drodzy w Chrystusie Bracia Siostry, Droga Młodzieży!

Chcielibyśmy przekazać Wam cząstkę przeżytych błogosławieństw, jakie stały się naszym udziałem na konwencji w dniach 2 i 3.VII.83 r. we wsi Babice k. Biłgoraja, woj. zamojskie.

Na ucztę zgromadziło się ok. 350 braci i sióstr, a także wiele naszej chrześcijańskiej młodzieży z różnych stron naszego kraju.

Pierwszym wykładem pierwszego dnia usłużył br. A. Ziemiński. Był to temat: „Żywe Słowo Boże”. Mówca na podstawie Pisma Św. i życiowych przykładów wykazywał, jak żywe i skuteczne powinno być Słowo Boże u tych, którzy zakosztowali, jak dobrotliwy jest Pan.

Następnym wykładem usłużył br. E. Szarkowicz na temat: „Nasienie Abrahamowe”. Brat na podstawie cielesnego Izraela przedstawił zaszczyty duchowego nasienia Abrahamowego.

Trzecim wykładem usłużył br. D. Kołacz p.t.: „Słuchaj i wierz”. Brat omówił w sposób obrazowy naszą odpowiedzialność wynikającą ze słuchania Słowa Bożego.

Po tym wykładzie nastąpiła przerwa obiadowa, podczas której siostry poczęstowały uczestników uczty duchowej pokarmami cielesnymi.

Po przerwie obiadowej miejsce w usłudze duchowej zajął br. St. Szymański, który podzielił się tematem wziętym z Kazn. 4:17 „Strzeż nogi twojej, gdy idziesz do domu Bożego”.

Było to budujące napomnienie dotyczące naszej wielkiej odpowiedzialności wynikłej ze słuchania Słowa Bożego.

Ostatnim wykładem pierwszego dnia usłużył br. M. Jakubowski. Był to temat: „Cóż jest w ręce twej?” (2 Mojż. 4:2).

Brat wykazał, że w służbie dla Pana, Prawdy i braci winniśmy używać wszelkich posiadanych przez nas środków i zdolności, abyśmy w ten sposób mogli być błogosławieństwem dla drugich.

W drugim dniu konwencji pierwszym wykładem usłużył br. Henryk Kamiński na temat: „Cichość i pokora”. Brat przedstawił znaczenie pokory i cichości, o których Pan powiedział, że winniśmy uczyć się od Niego, co przyniesie nam odpocznienie wiary.

Kolejnym mówcą był br. A. Dąbek, który usłużył tematem: „Ręka Boga nad wszystkimi” (Ezdr. 8:15-36). Była to lekcja z czasów odbudowy świątyni jerozolimskiej za dni Ezdrasza i zastosowanie obrazu do budowy Kościoła Chrystusowego w Wieku Ewangelii.

Następnym mówcą był br. R. Rorata, który obrał sobie temat: „Odpoczynek ludu Bożego”. Na podstawie sabatu cielesnego Izraela brat naświetlił odpoczynek wiary dla Izraela duchowego.

Ostatnim wykładem podzielił się br. H. Kamiński, który posłużył się tematem: „Coście widzieli i słyszeli, opowiadajcie innym”. Było to jakby podsumowanie naszej błogiej uczty duchowej, abyśmy dobrze zapamiętali zasłyszane nauki Słowa Bożego.

Nadszedł czas rozstania i choć w przyjemnej, bratniej społeczności było nam bardzo dobrze, musieliśmy kończyć naszą miłą ucztę duchową, która dostarczyła nam wiele błogosławieństwa.

Końcowym akcentem konwencji była „Modlitwa Pańska” i odśpiewanie wersetu: „Albowiem tak Bóg umiłował świat”.

Uczestnicy konwencji wyrazili życzenie, aby doznanymi błogosławieństwami podzielić się ze wszystkimi czytelnikami naszego czasopisma „Na Straży”.

Zgodnie z tym życzeniem podajemy krótkie sprawozdanie z naszej uczty duchowej, życząc wszystkim czytelnikom wielu łask i błogosławieństw Bożych.

R- ( r. str. )
„Straż” / str.